78 | 12:39 | W.NOV.8+ | 174 | (12) Barnes Bridge Ladies RC (Steedman) | (13) Star Club (Davis) | 1 length |
79 | 12:42 | W.NOV.8+ | 174 | (14) Sudbury RC (Wells) | (15) Doncaster RC (Docherty) | 1 1/4 lengths |
80 | 12:45 | W.NOV.8+ | 183 | (16) Auriol Kensington (Cook) | (17) Poplar, Blackwall & District (Moores) | 1 length |
74 | 12:27 | W.NOV.8+ | 183 | (18) Lincoln Rowing Centre (Webb) | (19) Star Club (Clarke) | 2 1/2 lengths |
174 | 17:15 | W.NOV.8+ | 209 | (12) Barnes Bridge Ladies RC | (14) Sudbury RC | |
183 | 17:42 | W.NOV.8+ | 209 | (16) Auriol Kensington | (18) Lincoln Rowing Centre | 2 lengths |
209 | 19:00 | W.NOV.8+ | | Winner of Race 174 | (18) Lincoln Rowing Centre | easily |
|
138 | 15:31 | W.NOV.4X+ | 195 | (106) Lincoln Rowing Centre (Worrall) | (107) Maidstone Invicta RC (Lovegreen) | 1 1/2 lengths |
142 | 15:43 | W.NOV.4X+ | 195 | (108) Sudbury RC (Hayton) | (109) Maidstone Invicta RC (Harlow) | 2 lengths |
195 | 18:18 | W.NOV.4X+ | | (106) Lincoln Rowing Centre | (109) Maidstone Invicta RC | 3 lengths |
|
33 | 10:19 | W.J18.2X | 113 | (164) Maidstone Invicta RC (Witts/Koroleva) | (165) Grosvenor RC (Lasok-Smith/Dixon) | Row Over |
36 | 10:28 | W.J18.2X | 114 | (168) Deben RC (Everson/Eaton) | (169) Doncaster Schools Rowing Association (Beevers/Beevers) | 3/4 length |
113 | 14:11 | W.J18.2X | 181 | (164) Maidstone Invicta RC | (166) Norwich RC (Gudgeon /Bowyer) | 1 length |
114 | 14:14 | W.J18.2X | 181 | (167) Sudbury RC (Burgess/Rogers) | (169) Doncaster Schools Rowing Association | 2 lengths |
181 | 17:36 | W.J18.2X | | (166) Norwich RC | (167) Sudbury RC | 3/4 length |
|
111 | 14:05 | W.J16.2X | 180 | (170) Star Club (Holmes/Wardley) | (171) Trent RC (Bates/O Donnell) | 3 lengths |
112 | 14:08 | W.J16.2X | 180 | (172) Leeds RC (Cox/Plews) | (173) Lincoln Rowing Centre (Webb/Bateman) | easily |
180 | 17:33 | W.J16.2X | | (171) Trent RC | (172) Leeds RC | 2 lengths |
|
28 | 09:59 | W.J15.2X | 109 | (174) Doncaster Schools Rowing Association (Habib/Haigh) | (175) Deben RC (Everson/Eaton) | 1/2 length |
30 | 10:10 | W.J15.2X | 109 | (176) Peterborough City (Pope/Hodson) | (177) Northampton RC (Rigby/Golden) | easily |
31 | 10:13 | W.J15.2X | 110 | (178) Sudbury RC (Belcher/Moule) | (179) Boston RC (Latka/Latka) | 1 3/4 lengths |
32 | 10:16 | W.J15.2X | 110 | (180) Peterborough City (Parker/Taylor) | (181) Doncaster Schools Rowing Association (Middlebrook/Scott) | 4 1/2 lengths |
109 | 13:59 | W.J15.2X | 179 | (175) Deben RC | (177) Northampton RC | 1 1/4 lengths |
110 | 14:02 | W.J15.2X | 179 | (179) Boston RC | (181) Doncaster Schools Rowing Association | easily |
179 | 17:30 | W.J15.2X | | (177) Northampton RC | (179) Boston RC | 5 lengths |
|
9 | 09:16 | J15.1X | 92 | (221) Doncaster Schools Rowing Association (Acris) | (222) Sudbury RC (McLoughlin) | 1 length |
11 | 09:20 | J15.1X | 92 | (223) Action4Youth (Garratt) | (224) Peterborough City (Masterson) | easily |
12 | 09:22 | J15.1X | 93 | (225) Maidstone Invicta RC (Wise) | (226) Doncaster Schools Rowing Association (Wood) | easily |
14 | 09:26 | J15.1X | 93 | (227) Action4Youth (Garratt) | (228) Peterborough City (Mackenzie) | 1 length |
92 | 13:17 | J15.1X | 166 | (222) Sudbury RC | (223) Action4Youth | 3 lengths |
93 | 13:19 | J15.1X | 166 | (226) Doncaster Schools Rowing Association (Wood) | (228) Peterborough City | easily |
166 | 16:55 | J15.1X | | (223) Action4Youth | (228) Peterborough City | 5 lengths |
|
1 | 09:00 | W.J15.1X | 82 | (247) Star Club (Tugulu) | (248) Maidstone Invicta RC (Macmahon) | 3 1/2 lengths |
2 | 09:02 | W.J15.1X | 81 | (250) Sudbury RC (Moule) | (251) Trent RC (Bates) | 2 1/2 lengths |
4 | 09:06 | W.J15.1X | 81 | (252) Peterborough City (Taylor) | (253) Star Club (Upex) | |
82 | 12:49 | W.J15.1X | 162 | (248) Maidstone Invicta RC | (249) Northampton RC (Golden) | 4 lengths |
81 | 12:47 | W.J15.1X | 162 | (251) Trent RC | Winner of Race 4 | easily |
162 | 16:47 | W.J15.1X | | (248) Maidstone Invicta RC | (251) Trent RC | 5 lengths |